Szkolenia z fryzjerstwa

Na dzień dzisiejszy w naszym salonie możemy zaproponować 3 stopnie szkolenia po 2 tygodnie .
Szkolenie 2-tygodniowe

Szkolenie to kierujemy do osób nie mających żadnych podstaw fryzjerstwa i dla tych którzy chcą pogłębić swoja wiedzę i umiejętności.

Szkolenia przeprowadzamy w 2-3 osobowych grupach.
Osoby bezrobotne, które zdecydują się na nasze szkolenia mogą starać się o dofinansowanie z Urzędu Pracy,
Jeżeli nie masz możliwości zapłacenia za całe szkolenie od razu, możesz rozłożyć płatność na raty,

Szkolenie przygotowuje do pracy w zawodzie fryzjer, zakłada uzyskanie niezbędnych umiejetności praktycznych takich jak: udzielenia pomocy fachowej, rozpoznanie chorób skóry głowy i  włosów, pielęgnacja, strzyżenie damskie, męskie i dziecięce, koloryzacja włosów różnymi metodami (balejage, ombre, kolor, refleksy, pokrycie włosów siwych) wykonanie czesań, upięć czesań ślubnych, trwałej ondulacji.  Uczestnicy szkolenia zostaną przeszkoleni z metod i środków do dezynfekcji.

    Szkolenia prowadzone  są przez Agnieszkę Dudzińską – właścicielkę salonu, doświadczoną fryzjerkę z 20 letnim stażem pracy. Jest absolwentką amerykańskiej szkoły fryzjerskiej Pivot Point. Dalsze doświadczenia w zawodzie zdobywała w Akademii L’oreal, posiada uprawnienia pedagogiczne.

Szkolenie fryzjerskie odbywa się w salonie L’oreal Expert-Agnes przy ul.Pogodnej 11g lok.1 w trybie 5 dniowym przez  2 tygodnie.  Salon przynależy do jednostki szkoleniowej. Istnieją 3 stopnie szkoleń w zależności od potrzeb osoby szkolącej się. Program szkolenia został opracowany wg wymogów Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu.

Opracowujemy wszystkie formy strzyżeń, modelowań, czesań. Wstępnie szkoleniowiec ćwiczy na główce treningowej, a potem na modelkach. Opracowujemy  różne techniki koloryzacji, balejagu, ombre, sombre oraz najnowsze trendy.

Szkolący się ma dostęp do wyposażenia salonu to jest: stanowisko fryzjerskie (fotele, lustra, suszarki ), szczotki różnego rodzaju, grubości, kształtu, lokówki, prostownice, falownice, gograwice, wałki (termoloki, siatkowe, żepowe), sauny, infrazon. Kosmetyki do pielęgnacji L’oreal Prosesionel i Kerastase, farby, oksydanty, aktywatory, pasty rozjaśniające.

 

Salon wyposażony jest również w materiały szkoleniowe: książki, prasę branżową, płytki z nagraniami i technikami koloryzacji, strzyżeń i upięć. Możliwy  jest również wyjazd  szkolącego się do Akademii L’oreal na szkolenie.

 

Szkolenie w salonie kończy się egzaminem wewnętrznym, istnieje możliwość przygotowania szkolącego się do egzaminu czeladniczego lub mistrzowskiego.